Misschien weet je nog wel van vroeger hoe je een gekleurd vouwblaadje dubbelvouwde en dan nog een keer dubbelvouwde en daar dan meerdere driehoekjes of vierkantjes uit knipte. Als je het blaadje weer openvouwde had je grappig kleedje geknipt. Jeugdsentiment voor de één, het begin van een creatieve carrière voor een ander.
Voor het hele fijne werk kun je met een scherp schaartje niet altijd uit de voeten, dan heb je een mesje nodig voor papierknip- of papiersnijkunst. Behalve mooie vellen papier gebruiken sommige kunstenaars ook boeken waar ze de teksten van voor hun kunstwerken gebruiken. Soms gebruiken ze zelfs het hele boek.
Hieronder zie je knap knip- en snijwerk van Karen Timm, Malena Valcárcels, Su Blackwell, en Peter Callesen.
Davy en Kristin McGuire gebruiken papierkunst om animatiefilms mee te maken. De papieren huizen en bomen zijn de setting voor een film, voeg licht en geluid toe en, in dit geval, komt de film Psycho van Hitchcock tot leven.
Vrijdagmiddag heb ik alle papier snippers en losse blaadjes laten opruimen.
Ik begrijp nu dat er de mooiste kunstwerken mee gemaakt kunnen worden?
Vrolijke vakantiegroet,
Heel mooie kunsrqwekjes!!
Pareltjes zijn dit ! Vanaf nu kijk ik met andere ogen naar een boom, dat staat vast !
Jaaaa dat deed ik vroeger heel erg vaak!
Echt heel erg mooi die kunstwerken.
Echt gaaf! Leuk om te doen ook. Al kan ik het niet zo goed als jouw voorbeelden…
Prachtig gedaan!! Echte kunstwerkjes zitten er tussen.