Het maken van een afdruk in klei is een van de leukste technieken om een schaal of vaas mee te versieren. Al eerder liet ik zien hoe je afdrukken kunt maken met behulp van een stukje kant. Voor het maken van labels maakte ik gebruik van stempels en ‘plungers’. Ook stempelde ik teksten in klei.
In het boek Klei! had ik al eens gezien hoe je een afdruk van een bloem of blad in klei kunt maken. Vervolgens maak je er een potje van en je zet er een plantje in. Bij de afdruk van Rozemarijn zet je natuurlijk ook Rozemarijn in het potje. Laatst zag ik dat ook bij Marja, de vrouw van een oud-collega van me. Ze had prachtige schalen gemaakt met behulp van druivenbladeren (bekijk het werk van Marja hier).
Uit eigen tuin
Met een schaar liep ik een rondje door mijn tuin en knipte hier en daar wat bladeren af. Ik pakte wat bamboetakjes, varens, lavendel en hedera. In mijn atelier legde ik de verzameling bijelkaar en zocht de mooiste exemplaren uit.
Ik had nog wat chocoladebruine klei over, die na het bakken antrecietkleurig wordt en rolde er een flinke plak van. Van eerder gemaakte kannetjes had ik nog mallen liggen en die gebruikte ik voor het maken van de vaasjes.
Een goede indruk maken
Ik pakte het blad van een varen en drukte deze in de klei. Je zag wel de afdruk van het blad, maar deze was niet heel goed te zien. Met een lomer maakte ik de plak klei weer glad en probeerde toen een afdruk te maken met lavendel. Dat ging een stuk beter. De stevige dikke bloem van de lavendel en het blad maakten een goede indruk. 🙂
Nu moest ik de plak voorzichtig rechtop zetten in een cilindervorm. Toen de plak door het drogen wat steviger was geworden kon ik de zijkanten aan elkaar maken en er een bodem onder zetten. Het resultaat is best leuk geworden, al zeg ik het zelf.
Ik zeg het met je mee…
Echt heel erg leuk!
De varenprint is effenaf prachtig !
Het is erg leuk geworden!!
Ik vind dit zo leuk he!
Het is enig!! Die lavendel is ook prachtig gelukt. Wat heb je toch een creatieve mensen dat ze dit allemaal bedenken. En doen…
Oh, die lavendel is leuk! En dan lavendel er in. Lekker!
Wat grappig. Het is niet eens zo moeilijk en het geeft een leuk effect.