Hé, pannenkoek!

“Pannenkoek!” Dat was wat Ajaxtrainer Marco van Basten in 2009 te horen kreeg van een boze fan. Een culinaire belediging waar ik nog altijd om moet grinniken. Anderen grinniken dan weer om mijn pannenkoeken, want als er iets is dat ik niet kan is het wel pannenkoeken bakken (en opruimen, en tien minuten mijn mond houden, en strijken, en zo kunnen we nog wel even doorgaan ;-)).

Lekker zoet
Op de één of andere manier zijn mijn pannenkoeken altijd veel te dun, waardoor ze al snel beginnen te roken en zwart uitslaan. Of ze zijn veel te dik waardoor ze aan de pan blijven plakken en omdraaien in de lucht uitgesloten is. Ik ben daarom erg blij met kant en klare pannenkoeken. De zoete variant dan, ik heb nooit begrepen wat er lekker is aan hartige pannenkoeken. Sommige mensen eten pannenkoeken met spek, met kaas, met groenten of andere hartige zaken. Voor een hartige pannenkoek hebben ze pizza’s uitgevonden en tortillas!

Op mijn pannenkoeken zit stroop, poedersuiker of jam, lekker simpel. Een enkele keer duld ik een meegebakken appel met kaneel of een bolletje ijs met vruchten en slagroom. Ik heb ooit een keer mini-pannenkoeken (poffertjes) met advocaat en slagroom gegeten, een aanrader.

Vakantie
Als ik op vakantie ben hoop ik altijd dat er pannenkoeken op het ontbijtmenu staan. Niet die lauwwarme kleffe dingen in een warmhoudbak, maar versgemaakte. Jammie!
Vroegah, toen ik nog met paps, mams en mijn zusje naar Frankrijk op vakantie ging was de vakantie niet compleet zonder het eten van een crêpe (het liefst meer dan één). Verlekkerd stonden we te kijken naar de mevrouw die het beslag over een ronde schijf uitsmeerde. Dankbaar namen we de crêpe met chocoladepasta of suiker in ontvangst.

De Crêpe Suzette als toetje is natuurlijk ook niet te versmaden. Hoe kan het ook anders met ingrediënten als sinaasappel(sap) en Grand Manier of een andere likeur.

I love crêpes
En nu we het toch over crêpes hebben, heb ik een mooi excuus om een klein stukje van één van mijn favoriete films te laten zien. Ricky Bobby (Will Ferrell) laat in de knotsgekke film Talladega nights, zijn concurrent Jean Girard (Sasha Baron Cohen) zijn arm breken omdat hij weigert te zeggen “I love crêpes”. Zoals ik al zei, een rare film. 🙂

20 gedachtes over “Hé, pannenkoek!

  1. Ik ben het met je eens dat op pannekoeken geen andere rommel te vinden moet zijn dan zoet, zoet en nog eens zoet…. Maar een pannekoek met spek EN poedersuiker (het is de combi die het hem doet) daar kun je mij voor wakker maken. YUMMIE!!!!

  2. Nou dat herken ik wel! Vooral dat van de crepes! Ben nu hard aan het trainen maar zodra ik in Blanes ben gaan al die rolletjes weer hun come back maken ;p LOL

  3. Lucht op hé? Je even lekker afreageren op onschuldige pannenkoeken!!!
    Tip: Als je geen pannenkoeken kunt bakken en je wilt toch graag zo’n ding eten, bij AH zijn ze kant en klaar te koop. Even in de magnetron of oven en klaar zijn ze. Eet smakelijk. T’is niet zo smakelijk als een eggie maar toch 🙂

  4. Je bent zelf een pannekoek!

    Pannekoek met ijs en slagroom… hemels lekker.. Of gewoon lekker standaard met stroop en poedersuiker!

  5. Hier is nog een pancake lover maar ze lukken bij mij wel. Je pan moet gloeiend heet zijn en je hebt veel boter nodig, maar dat weet je waarschijnlijk.
    Ah, niets zo lekker als een dun pannenkoekje!

    In Center Parcs hadden ze er ook tijdens het onbijt buffet maar het waren hartige, jak!

  6. Ik ben niet zo van de zoete, maar een combinatie van zoet en hartig vind ik niet te versmaden. Dus spek of kaas meebakken tot de spek of kaas lekker krokant is en daarna stroop eroverheen is een echt feestje.

  7. Ik kan stiekem best goed pannenkoeken bakken, alleen doe ik het niet zo vaak. Ik wil ook nog eens proberen American pancakes te maken, dat heb ik nog nooit gedaan. Die at ik op vakantie wel eens, heerlijk, ook als ontbijt! Want ik hou dan weer niet van opgewarmde pannenkoeken-kliekjes. En zoete pannenkoeken zijn ook mijn favoriet 🙂

  8. Ik lust beiden; pannenkoeken en crepes. Hier in huis is het altijd een discussie. Ik maak volgens mijzelf pannenkoeken, maar m’n vriend vind dat het crepes zijn. Hij maakt ze heel dik, op z’n Amerikaans. En met alleen maar zoet. En wil ze niet als avondeten, alleen als ontbijt.
    Ik ben vooral van de hartig. Jummie!

  9. Ik heb geen favoriete pannenkoeksmaak of -topping, ik varieer. Dat is heel belangrijk, een gevarieerd dieet 😛 Al doe ik er geen groente op, dat vind ik dan weer nergens op slaan, haha!

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.