Sommigen hebben er al weken nieuwsgierig naar uit gekeken, anderen zal het een worst zijn. Eindelijk ga ik hier mijn logo presenteren!
Wat vind jij?
Vrienden, familieleden en vooral collega’s zijn knettergek van me geworden.Telkens weer schotelde ik ze een logo of lettertype voor dat beoordeeld moest worden.
“Wat vind jij?”, vroeg ik ze.
Half maart dacht ik dat ik eruit was. Ik had een leuk lettertype gevonden (Segoe Print) en had een klein appeltje op de ‘i’ gezet. Veel mensen vonden het erg leuk en lekker simpel, anderen vonden het té simpel.
Mijn eerste give aways heb ik in een envelopje met dit logo verstuurd.
Ik heb ook aan wat professionals advies gevraagd over mijn logo en ik heb daar veel aan gehad. Mijn idee was eerst nog om het appeltje wat op de achtergrond te houden, maar mij werd geadviseerd om de appel vooral niet uit de weg te gaan.
De vormgever
Ik schakelde een vormgever in die ik wat van mijn ideetjes mailde. Direct daarna ging ik aan de slag om nog wat anders te bedenken. Ik begon het steeltje en blaadje op de appel in een soort krul te tekenen. Toen draaide ik de krul een kwartslag en zette deze middenin de appel. Ik schrok er zelf van, dit was wat ik zocht. De krul leek precies op een J (van José). Ik voegde een blaadje toe aan de steel en nu leek de krul ook nog op een ontkiemend plantje of idee. Naar mijn mening zat nu alles in het logo.
Dat vond Sjoerd, de vormgever ook. Nadat we een uur samen gezeten hadden wist hij welke stijl en kleur ik wilde. Geen rood of groen, ik ben tenslotte geen groenteboer. Hij ging aan de slag en dezelfde middag nog had ik het eerste concept in de mailbox. Ik was meteen helemaal weg van de kleur en van de appel. Naar de juiste letter heb ik nog zeker twee weken gezocht. Het werd font Caterpillar oftewel rups. Hm, gaat dat wel samen met een appel? 😉
Brainstormen
Tijdens het gestoei met het logo kwam ook de vraag bovendrijven “Wat is Appelig?”. Die vraag heb ik in de blogpost van gisteren al beantwoord. Maar het is natuurlijk niet de betekenis van míjn Appelig. Voor mij betekent Appelig dat het een creatie is van mij, van (José) Appel.
Mensen die mijn logo met de term Appelig zien, hebben geen idee waar het over gaat. Ik moest er dus iets bijzetten dat uitlegt wat Appelig is. Verzin maar eens iets … en dat deden we dus. Partner en ik brainstormden, waarbij Partner van alles en nog wat riep en ik commentaar gaf of hard moest lachen.
“Kerameuk”, riep hij bijvoorbeeld.
“Dat dekt de lading niet”, zei ik lachend. “Ik doe toch ook nog iets met schrijven?” Dat was voor Partner geen enkel probleem.
“Keramiep en Taaltoos”, gooide hij eruit. Leuk, maar iets te lollig.
“Creatieve vitaminen”, zei hij toen. Ik was er stil van en dat gebeurt niet vaak! 😉
Oké, ik hou jullie niet langer in spanning. Tada!
Tot morgen!
Leuk Joost. Gefeliciteerd!
I just fell totally in love! Wat is ie mooi! Daar mag je met recht trots op wezen! 🙂 gefeliciteerd
Dank je wel! 🙂
Hij is heel mooi! Leuk!
Wat een gaaf logo! Ik vind het ook leuk om te lezen over het hele proces wat erachter zit 🙂
Wat een super gaaf logo zeg!
Die is zeker mooi geworden!! Het is compleet!!
Cooooooool en ook leuke slogan 😀
Ik kon het niet laten om eerst naar beneden te scrollen! Wat leuk! je logo is echt tof, hoewel ik appelig met een appeltje op de i ook niet slecht vond. 🙂
Je appeltje hangt trouwens als een soort talisman aan mijn bureau!
Dat is leuk om te horen, dat het appeltje goed terecht is gekomen. 🙂
Ik sluit me helemaal bij de ijsprinses aan !
erg mooi logo. de “creatieve vitaminen” vind ik wat minder… Tijd voor een DOMEIN zou ik zeggen!
Ik ben blij dat het niet simpel appelig met een appeltje op de i is geworden! Vind het uiteindelijke ontwerp erg mooi geworden, wel wat groot/veel elementen, maar het dekt zo wel de hele lading inderdaad 😀
Dat grote vind ik soms ook, ik denk dat ik de appel ook los zal gaan gebruiken, zonder de rest erbij.
Wat mooi! Heel vrolijk 🙂
Wauw! Ziet er echt super en professioneel uit! 🙂
Heel erg leuk niets meer aan veranderen
Het appeltje wat ik van je gekregen hebt hangt aan de lamp boven de eettafel.
Dat is een mooie plek voor het appeltje. Leuk!
Ik ben jaloers! Wat een schitterend logo!
Ik vond zelf het eerste eenvoudige ontwerp erg geslaagd. Maar die regenwormenletters hebben ook wel iets.
Mooi mooi mooi!
Leuk!!
Je hebt het wel erg spannend gemaakt, maar het is een prachtig Logo!
Dank je wel!
Prachtig logo! Eentje om jaloers op te zijn. Je hebt geluk dat hij niet bij mijn blog past, anders zou ik weleens plagiaat durven plegen! 😉
Wat een mooie logo! ❤