Al vanaf zeer jonge leeftijd ben ik gek op detectiveverhalen. Dat begon met Detective Blomkwist van Astrid Lindgren. Daarna was het een tijd lang Agatha Christie en haar Hercule Poirot en Miss Marple. Ook de detectives op tv heb ik verslonden.
Aangezien ik tegenwoordig veel aan het boetseren en bloggen ben heb ik niet veel tijd meer om tv te kijken. De KRO detectives sla ik echter niet vaak over. Een beetje jammer dat er altijd drie doden moeten vallen voor de dader gepakt wordt. Ik mag hopen dat dat in het echt niet zo gaat. 😉
Sherlock Holmes
Mijn favoriet is toch wel Sherlock Holmes. De nieuwe serie waarin Sherlock Holmes en dr. John Watson door het hedendaagse Londen rondrennen, vind ik geweldig!
Ik heb Sherlock tweemaal mogen ontmoeten. De eerste keer was in Londen, in Bakerstreet om precies te zijn, na een Sherlock Holmes tour. De tweede keer was vorig jaar bij de Reichenbachfallen in Zwitserland (zie foto).
Toen ik een keer in Edinburg was kreeg ik tijdens een ritje op de hop-on hop-off bus te horen dat Sir Arthur Conan Doyle (de schrijver van Sherlock Holmes) in Edinburg geboren is en er gestudeerd heeft aan de Universiteit. Tijdens zijn studie had hij les van een professor, dr. Joseph Bell, die nadruk legde op observatie en deductie. Driemaal raden op wie hij Sherlock Holmes gebasseerd heeft …
Mijn eigen detective
Zelf zou ik ook graag een detectiveverhaal schrijven. Alleen moet je behalve een verhaaltje vertellen ook nog zelf bedenken wie het heeft gedaan en waarom! Een begin van een verhaal verzinnen is geen enkel probleem. Ik heb zelfs al een beginnetje.
Mevrouw A. gaat de heg snoeien en ineens vliegen haar een paar vingers om de oren (een fris verhaal is het niet, ik geef het toe). Er blijkt een lijk in de heg te zitten. So far, zo zo, want hoe komt het lijk in vredensnaam in die heg terecht?
Ik heb meer met Lewis en Inspector Barnaby …
Een detective van jouw hand zie ik nog wel een keer verschijnen..
Een detective boetseren gaat sneller denk ik, haha.
Dat is inderdaad een vrij luguber begin. Ik moet er niet aan denken als dat echt zou gebeuren, brr! Maar detectives zijn soms best leuk om te lezen/kijken, ik kan me daar ook wel mee vermaken 🙂
Leuke foto!
Ik ben nu al benieuwd naar je detective… ik heb al een heel boek voor een thriller in m’n hoofd… alleen nu nog schrijven 😛
Ik houd er niet zo van, om er naar te kijken. Al moet ik zeggen dat ik de boeken van Agatha Christie wel leuk vind 🙂
Miss Marple kan me wel bekoren! En naar detectiveseries kijk ik ook graag, vooral naar de ouderwetse, met norse en/of pijprokende detectives, bv. Maigret en Midsomer Murders.
Ik vind het begin van je verhaal al helemaal top! 🙂
Haha! Tell me all about ik. Ik heb 30 verhaallijnen lopen maar de meeste ontbreken die spannende ontknoping. 😉
Oeh, leuk dat je ook van dedetectives houdt ! Zelf vind ik Silent Witness goed, en Cadfael natuurlijk 😉
Silent Witness is ook een van mijn favorieten!
Wat een leuke foto!!
En tja, ik herken je probleem. Genoeg ideetjes voor een begin. Maar hoe dan verder he!?
Ik ben benieuwd of en wanneer je verhaal te lezen is 🙂
Ga jij heel gauw beginnen met je detective ik vind het nu al spannend.
Bedankt voor je wensen voor G.
Graag gedaan!
Ik heb ook wel eens pogingen gedaan tot het schrijven van detective/spannend verhaal achtig iets, maar ik vond dat inderdaad ook vrij lastig.. Ben benieuwd of jouw verhaal een verdere uitwerking krijgt!
PS Gefeliciteerd met je opa 🙂
Hier een Lewis-fan. En een Morse-fan. Enne… bedankt he? Ik probeer nu al een hele tijd te bedenken hoe dat lijk nou in die heg komt.